Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 22.01.2019, 01:04

Історія ліцею

Ліцей природничо-наукового навчання – ровесник незалежності України, який обрав шлях служіння національній ідеї, чітко окресливши свою педагогічну мету – плекати свідому особистість, яка щиро сповідуватиме високі ідеали національного відродження і працюватиме задля процвітання своєї Батьківщини. Восени 2016 року наш ліцей відзначив своє 25 – річчя. А ніби все було вчора: Володимир Васильович Добровольський із величезним оптимізмом, із прицілом на ближчу та подальшу перспективу, підбирав собі кадри. «Він володіє неабияким чуттям на кадри, магічним впливом», - говорили про Володимира Васильовича директори шкіл, коли був сформований педагогічний колектив ліцею. Не помилився наш директор й у виборі своїх заступників: Ваймана Володимира Львовича, Хапугіної Олени Миколаївни, Шкаран Ніни Іванівни, Петренко Катерини Іванівни, - наймудріших, найталановитіших, інтелігентних, врівноважених людей.

Про школи нового типу на сторінках педагогічної преси лише згадувалося загалом, а Добровольський В.В. чітко та прозорливо бачив модель ліцею. Йому повірили, прониклись його ідеями і пішли за ним досвідчені й відомі всьому місту педагоги: В.М. Марчук, І.І. Дмитренко, М.В. Забродський, Є.В. Задорожня, М.Ф. Стадник та ряд інших.

Вдало був сформований й учнівський колектив. Для учнів ліцей став школою щоденних радощів і  відкриттів, з ними викладачі ліцею спілкувалися лише на «Ви», незнаний до цього комп’ютерний клас готовий був вітати їх з 7-ої ранку до 10-ої години вечора, уроки з багатьох предметів проводилися з комп’ютерної підтримкою, зацікавила рейтингова система навчання. Ніна Миколаївна Плаксіна дала можливість відчути ще одну насолоду: навчитися гарно танцювати. А яким дивним і радісним було перше велике свято нашого ліцею, де відбулася посвята в ліцеїсти!

Менше року пропрацював ліцей, а про його існування вже довідалися всі освітяни області. Не лише довідалися, але й були стурбовані: відчули великого конкурента. Адже, в цей перший рік навчання 18 учнів ліцею стали переможцями обласних та республіканських олімпіад.

Педагогічний, учнівський, батьківський колективи пройшли складний шлях становлення. Сьогодні двері ліцею гостинно відчинені для всіх,  хто став для нас однодумцями, сподвижниками, послідовниками.

Нині Жовтоводський ліцей - це профільний навчальний заклад, діяльність якого спрямована на забезпечення науково-теоретичної, математично – природничої, загальнокультурної підготовки та на підтримку обдарованої здібної молоді. Тут є бібліотека з читальним залом, два комп’ютерні класи, обладнані кабінети, спортивний зал, затишні коридори. До послуг учнів їдальня.

Педагогічний склад ліцею налічує 35 педагогів. Серед них один – заслужений учитель України, 3 – Соросівські гранти, 12 – учителі-методисти, 3 мають звання cтарший вчитель, 11 – «Відмінник освіти України», 2 – дипломанти міського  та обласного конкурсу «Вчитель року".

У ліцеї 14 класів. Структура профільного навчання передбачає поглиблене вивчення окремих предметів у 5 – 7 –х, у 8 – 11-х класах за навчальними  профілями: фізико–математичним, біолого-хімічним та інформаційно-технологічним.

Стиль управління в ліцеї – це органічне поєднання ініціативи і дисциплінованості, діловитості й цілеспрямованості. Запорукою успіху є налаштованість колективу на сумлінну щоденну результативну працю, на творчість задля нових поколінь ліцеїстів, задля майбутнього України.

«  Січень 2019  »