Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 22.01.2019, 01:10

Методична робота

Ліцей природничо-наукового навчання є міським центром методичної роботи з природничого  напряму. На його базі функціонують міські методичні об'єднання математики, фізики, хімії, біології, інформатики. Методична робота організована відповідно до державних нормативно-правових документів про освіту, методичних рекомендацій обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, наказу по ліцею. Основні напрямки методичної роботи реалізуються через роботу та взаємодію науково-методичної та педагогічної ради, методичних об'єднань, творчих груп, майстер-класів, семінарів та інших форм методичної роботи. Структуру методичної роботи у ліцеї можна охарактеризувати за моделлю, яка розроблена у закладі.

Модель методичної роботи розроблена на діагностичній основі з урахуванням диференційованого підходу до педагогів та включає в себе індивідуальні, групові та масові форми роботи. Створена система методичної роботи є органічною складовою усього змісту діяльності закладу, в якій виділяються основні напрямки: від планування роботи до підвищення кваліфікації педагогічних працівників в системі безперервної післядипломної освіти. Планування науково-методичної роботи здійснюється в річному плані роботи закладу окремим розділом на основі діагностики потреб вчителів у вдосконаленні педагогічної майстерності з урахуванням сучасних педагогічних технологій, можливостей їх застосування для розвитку учнів.  На підставі річного плану відбувається планування роботи ліцейських методичних обєднань.

Використання можливостей ліцейської методичної служби у становленні сучасного вчителя та організації його роботи розкриває схема « Модель роботи методичної служби».

З метою створення умов для оптимального розвитку педагогічної творчості, підвищення професійного рівня педагогів організовано роботу щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій як в науково-методичній, так і в навчально-виховній роботі: створено і успішно функціонує сайт закладу, через який висвітлюються всі актуальні питання науково-методичної та навчально-виховної роботи. В закладі працює школа становлення молодого вчителя за розробленою методичною радою програмою. Керує її роботою заступник директора з навчально-виховної роботи. Основною метою школи є:

• прискорення процесу професійної і соціальної адаптації молодих спеціалістів ліцею;
  • формування відносин співробітництва і взаємодії між молодими спеціалістами і досвідченими педагогами;
  • формування вмінь та навичок, необхідних для педагогічної роботи;
  • задоволення потреб молодих вчителів в безперервній освіті і надання їм допомоги в подоланні різних труднощів у роботі;
  • допомога молодим вчителям у застосуванні сучасних підходів і передових педагогічних технологій в навчально-виховний процес.

«  Січень 2019  »